Perfumy mają pewne zalety (inaczej ludzie nie używaliby ich przez tysiące lat). International Flavours & Fragrances Inc. (IFF) spędził ostatnie 20 lat, próbując zmierzyć, w jaki sposób wpływają na nas aromaty i zapachy.

 

Oto niektóre z korzystnych efektów perfum:

-Kiedy używasz perfum, dobrze pachniesz. To jest główny powód, dla którego ktoś używa perfum. Niosą też zapach czystości, który wysyła wiadomość, że osoba nosząca dba o swoją higienę osobistą, co czyni tę osobę bardziej społecznie akceptowalną. Perfumy nie mają na celu ukrycia istniejących nieprzyjemnych zapachów, ale wzmocnienie zapachu czystego ciała.

274.jpg

-Zapach może pomóc Ci zapamiętać rzeczy, które chcesz zapamiętać. Jeśli czujesz się szczęśliwy, kup nowe perfumy i zacznij je nosić. Za każdym razem, gdy go nosisz, po raz pierwszy wywoła wesołe wspomnienia, ponieważ informacja o zapachu jest przechowywana w pamięci długoterminowej i ma silne powiązania z pamięcią emocjonalną w mózgu.

-Zapachy mogą wzmocnić nastrój, w którym jesteś, jeśli są mądrze stosowane. Różne zapachy poprawiają różne nastroje. Konieczne jest trochę eksperymentowania, ale możesz zdobyć paletę perfum, które mogą poprawić nastrój, który ci się podoba, tylko jeśli zaczniesz od niektórych z nich i wykorzystasz perfumy, które wzmocnią ten nastrój.

-Zapachy mogą również tworzyć nastroje. Mogą cię zrelaksować lub ostrzec.

-Oprócz nastroju perfumy mogą również zwiększyć Twoją pewność siebie. Twoja pewność siebie jest wzmocniona przez samą wiedzę, że dobrze pachniesz. Działa tak samo jak ubranie, w którym czujesz się zrelaksowany i / lub ładny.

-Wiele perfum może działać jako aromaterapia. Zapachy zimowych przypraw, cytrusów, kwiatów i innych mogą cię zrelaksować i obniżyć poziom stresu. Niektóre zapachy są w tym uniwersalne, ale znów potrzeba eksperymentów, aby znaleźć te, które bardziej Ci odpowiadają. To sprawi, że będziesz mniej zestresowany, obniżysz ciśnienie krwi, a (niektórzy twierdzą) nawet w leczeniu.

-Perfumy mogą również pociągać Cię do kogoś lub sprawiać, że ktoś Cię pociąga. Perfumy nie muszą mieć feromonów, muszą być przyjemne i zmysłowe dla tej osoby.

-Wszystko to nie poprawia bezpośrednio czyjegoś zdrowia, ale wywołuje pozytywne uczucia i zmniejsza stres, który pośrednio wpływa na zdrowie i czyni osobę zdrowszą. Stres może powodować wiele chorób, a jego obniżenie jest dobrą rzeczą

Czy wiesz, że kupując odpowiedniki perfum marki Sensation oszczędzasz mnóstwo pieniędzy ? Ceny odpowiedników mogą sięgać nawet 1/10 ceny markowych perfum. Zobacz sam !

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: